Gmina Nowa Ruda otrzymała dofinansowanie w ramach „Konkursu – Azbest 2023”, organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii na przeprowadzenie aktualizacji inwentaryzacji wyrobów azbestowych. Przedmiotowe wyroby podlegają ciągłej kontroli i stopniowej utylizacji w celu realizacji zapisów Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu, które zakładają oczyszczenie całego kraju z azbestu do 2032 roku.
Posiadanie inwentaryzacji umożliwia pozyskiwanie przez Urząd Gminy Nowa Ruda środków na utylizację dla mieszkańców oraz pozwala na aktualizację danych dotyczących ilości wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy. Kwota jaką zostało wsparte zadanie wynosi 15,7 tys. zł i stanowi 80% całego przedsięwzięcia.
Do wykonania zadania na terenie Gminy Nowa Ruda, została wyłoniona firma GrinIS Michał Kozielski z/s przy ul. Wilczej 15A, 05 – 270 Marki.
W terminie 24.07-04.08.2023 r. prowadzone będą prace inwentaryzacyjne
w formie spisu z natury. Pracownicy firmy GrinIS prowadzący przedmiotową inwentaryzację będą posiadać imienne upoważnienia ze zdjęciem podpisane przez Wójta Gminy Nowa Ruda. W celu wykonania pomiarów pokryć dachowych posiadających materiały zawierające azbest, wykonywane będą obloty bezzałogowym statkiem powietrznym – dronem. Mieszkańcy proszeni są o przygotowanie informacji o ilości posiadanych zmagazynowanych (niewidocznych) wyrobów azbestowych w metrach kwadratowych lub sztukach. Do spisu nie będą pobierane żadne dane osobowe.
W punktach adresowych, w których pracownicy nie zastaną mieszkańców, pozostawiona będzie ulotka z numerem infolinii oraz adresem e-mail, gdzie można zgłosić informacje o ilości posiadanych zmagazynowanych wyrobów azbestowych. Informację taką można również przekazać bezpośrednio w siedzibie Urzędu Gminy.
Pozyskane dane o ilości wyrobów zawierających azbest, zostaną wprowadzone do ogólnopolskiej Bazy Azbestowej. Zostanie również utworzona warstwa obrysów budynków oraz form magazynowanych, która będzie udostępniona poprzez Geoportal Krajowy.
Źródło: gmina.nowaruda.pl
Gmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt pn. „Nadanie nowych funkcji gospodarczych i społecznych niezagospodarowanym terenom pogórniczym poprzez budowę Letniego Parku Wodnego w Uzdrowisku Jedlina-Zdrój” współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Kontraktu Programowego. Umowa o dofinansowanie została podpisana 10.10.2024 roku.
czytaj więcejGmina Głuszyca oraz miasto Rokytnice v Orlických horách wspólnie realizują projekt „Nowoczesne technologie w militarnych podziemiach na pograniczu polsko-czeskim”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do upamiętnienia historii podziemi na terenie Gór Sowich z czasów II wojny światowej.
czytaj więcejŚwidnica uzyskała dotację w ramach konkursu grantowego na realizację projektu „Cyberbezpieczny Urząd Miejski w Świdnicy”.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., pragnie serdecznie zaprosić na bezpłatne szkolenia pn: "Wstęp do cyberbezpieczeństwa, podpis elektroniczny i cyfrowe usługi zaufania".
Celem szkolenia jest nauka lepszej oceny zagrożeń i stanu własnych zabezpieczeń, wprowadzenie zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz zrozumienie podstawowych kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem w przedsiębiorstwie. Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w firmie lub organizacji to także minimalizacja ryzyka wycieku poufnych danych czy uszkodzenia systemów informatycznych, co bezpośrednio przekłada się na reputację firmy i jej wizerunek.
Termin szkolenia: 26.11.2024 (wtorek) godz. 09:00 - 16:00
Miejsce szkolenia: Inkubator Przedsiębiorczości ARLEG - Legnica, Plac Wolności 4
Prezydent Miasta Świdnicy wraz z Przedstawicielem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie „Fundusze europejskie na założenie działalności gospodarczej w ramach budżetu na lata 2021-2027”.
czytaj więcej