Fundusz Sprawiedliwej Transformacji został zatwierdzony. To naprawdę wyjątkowo dobra informacja! Z Unii Europejskiej do subregionu wałbrzyskiego trafi 2,5 miliarda złotych. Są to środki dodatkowe, niewchodzące w skład tych, które trafią do całego Dolnego Śląska. To wielka szansa dla subregionu wałbrzyskiego. Liderem i twarzą projektu był Roman Szełemej, Prezydent Wałbrzycha. Wielkie gratulacje!
Zatwierdzenie projektu to efekt wielomiesięcznej, trudnej pracy i doskonałej współpracy samorządowców, którzy wspólnie walczyli o dodatkowe pieniądze na rozwój i wyrównanie szans północnej i południowej części Dolnego Śląska. Przed nami wyzwania związane z dobrym wykorzystaniem tych środków na rzecz naszych samorządów. Podziękowania dla władz Województwa Dolnośląskiego za zakończenie całego procesu negocjacji.
To teraz o zdjęciu – 10 i 11 maja razem z prezydentami Wrocławia, Wałbrzycha i Jeleniej góry pojechałem do Parlamentu Europejskiego. I właśnie kwestia dodatkowych pieniędzy dla naszego subregionu była celem tej wizyty. Fundusz Sprawiedliwej Transformacji będzie pewnego rodzaju rekompensatą dla byłego województwa wałbrzyskiego za likwidację przemysłu, szczególnie wydobywczego i ciężkiego w latach 90-tych. Dla Dzierżoniowa ma to szczególne znaczenie, ponieważ pomoc sektorowa nigdy nie była skierowana do naszego miasta. Korzystały z niej m.in. samorządy innych województw, w których likwidowano przemysł kopalniany i ciężki, my musieliśmy poradzić z tym sobie sami.
Zaraz po powrocie Dariusz Kucharski, Burmistrz Dzierżoniowa, został zapytany przez jednego z lokalnych polityków „czy taki wyjazd ma sens“ i czy na pewno przyniesie nam jakieś korzyści. Miał sens, a korzyści możemy liczyć w miliardach w skali całego subregionu i w dużych milionach w skali Dzierżoniowa - stwierdza Burmistrz.
Źródło: dzierzoniow.pl
Gmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt pn. „Nadanie nowych funkcji gospodarczych i społecznych niezagospodarowanym terenom pogórniczym poprzez budowę Letniego Parku Wodnego w Uzdrowisku Jedlina-Zdrój” współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Kontraktu Programowego. Umowa o dofinansowanie została podpisana 10.10.2024 roku.
czytaj więcejGmina Głuszyca oraz miasto Rokytnice v Orlických horách wspólnie realizują projekt „Nowoczesne technologie w militarnych podziemiach na pograniczu polsko-czeskim”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do upamiętnienia historii podziemi na terenie Gór Sowich z czasów II wojny światowej.
czytaj więcejŚwidnica uzyskała dotację w ramach konkursu grantowego na realizację projektu „Cyberbezpieczny Urząd Miejski w Świdnicy”.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., pragnie serdecznie zaprosić na bezpłatne szkolenia pn: "Wstęp do cyberbezpieczeństwa, podpis elektroniczny i cyfrowe usługi zaufania".
Celem szkolenia jest nauka lepszej oceny zagrożeń i stanu własnych zabezpieczeń, wprowadzenie zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz zrozumienie podstawowych kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem w przedsiębiorstwie. Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w firmie lub organizacji to także minimalizacja ryzyka wycieku poufnych danych czy uszkodzenia systemów informatycznych, co bezpośrednio przekłada się na reputację firmy i jej wizerunek.
Termin szkolenia: 26.11.2024 (wtorek) godz. 09:00 - 16:00
Miejsce szkolenia: Inkubator Przedsiębiorczości ARLEG - Legnica, Plac Wolności 4
Prezydent Miasta Świdnicy wraz z Przedstawicielem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie „Fundusze europejskie na założenie działalności gospodarczej w ramach budżetu na lata 2021-2027”.
czytaj więcej