Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic, podpisał umowę na realizację projektu odnowy trenów zielonych w mieście. Gmina otrzymała na to wysoką dotację w wysokości ponad 3 milionów złotych.
„Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zielonych w celu poprawy jakości życia mieszkańców” – tak brzmi nazwa tego nowatorskiego projektu, obejmującego 19 hektarów terenu. Jest to 12 wytyczonych, na nowo zaprojektowanych obszarów, w tym przywrócenie do właściwej funkcji i rewitalizacja stawu Warszawianka, budowę Parku Sportowego na Osiedlu Piastowskim, odnowienie i zagospodarowanie skwerów przy ul. Świdnickiej i Wiejskiej, a także dawnego cmentarza na ul. Jeleniogórskiej. Przybędzie zatem w mieście wiele nowych, zielonych miejsc, w których będzie można wypoczywać i miło spędzić czas. Przypomnijmy, że świebodzicki projekt został doceniony jako jedyny, zgłoszony z Dolnego Śląska. Dofinansowanie dostało tylko 7 projektów w kraju. Umowę w imieniu Gminy Świebodzice podpisali: Burmistrz Bogdan Kożuchowicz oraz Luiza Gass-Sokolska, Skarbnik Miasta. W podpisaniu aktu z estrony NFOŚiGW uczestniczył Jarosław Roliński Dyrektor Departamentu Ochrony Ziemi oraz Joanna Gorbaszewicz, główny specjalista tego departamentu. Pierwsze przetargi na realizację projektu ruszą już pod koniec kwietnia. Do kolejna dotacja przekazana dla gminy. W sumie samorząd dostał już wparcie na 4 duże wnioski. Trzy z nich zostały złożone do Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej i dotyczą: termomodernizacji, wdrażania tzw. niskiej emisji oraz ITC – budowy nowej platformy e-usług w gminie. Dotacja na tereny zielone została przyznana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Łączna wartość tych czterech projektów to ponad 16 mln zł, wysokości dotacji dla gminy Świebodzice – to ponad 12 mln zł.
Gmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt pn. „Nadanie nowych funkcji gospodarczych i społecznych niezagospodarowanym terenom pogórniczym poprzez budowę Letniego Parku Wodnego w Uzdrowisku Jedlina-Zdrój” współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Kontraktu Programowego. Umowa o dofinansowanie została podpisana 10.10.2024 roku.
czytaj więcejGmina Głuszyca oraz miasto Rokytnice v Orlických horách wspólnie realizują projekt „Nowoczesne technologie w militarnych podziemiach na pograniczu polsko-czeskim”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do upamiętnienia historii podziemi na terenie Gór Sowich z czasów II wojny światowej.
czytaj więcejŚwidnica uzyskała dotację w ramach konkursu grantowego na realizację projektu „Cyberbezpieczny Urząd Miejski w Świdnicy”.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., pragnie serdecznie zaprosić na bezpłatne szkolenia pn: "Wstęp do cyberbezpieczeństwa, podpis elektroniczny i cyfrowe usługi zaufania".
Celem szkolenia jest nauka lepszej oceny zagrożeń i stanu własnych zabezpieczeń, wprowadzenie zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz zrozumienie podstawowych kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem w przedsiębiorstwie. Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w firmie lub organizacji to także minimalizacja ryzyka wycieku poufnych danych czy uszkodzenia systemów informatycznych, co bezpośrednio przekłada się na reputację firmy i jej wizerunek.
Termin szkolenia: 26.11.2024 (wtorek) godz. 09:00 - 16:00
Miejsce szkolenia: Inkubator Przedsiębiorczości ARLEG - Legnica, Plac Wolności 4
Prezydent Miasta Świdnicy wraz z Przedstawicielem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie „Fundusze europejskie na założenie działalności gospodarczej w ramach budżetu na lata 2021-2027”.
czytaj więcej