Na terenie Polski sukcesywnie ruszają kolejne edycje Inicjatywy JEREMIE. Bank Gospodarstwa Krajowego wyłonił pośredników finansowych, którzy będą realizowali projekt w województwie wielkopolskim. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego w dniu 6 lipca podpisał w Warszawie umowę wartą 20 mln zł!
Pieniądze FRW przetransferuje do prawie 200 mikro, małych i średnich przedsiębiorców chcących rozwijać własną działalność gospodarczą i potrzebujących na ten cel środków finansowych. Inicjatywa JEREMIE jest bardzo atrakcyjnym wsparciem unijnym, dlatego firmy chętnie sięgają po preferencyjne pożyczki.
– FRW przestaje być regionalny. Wygrywając konkursy w kolejnych województwach Polski stajemy się instytucją, która mocno wspiera krajową przedsiębiorczość. Dynamicznie się rozwijamy i nieustanie poszerzamy swoją ofertę. Tym razem otwieramy się na Wielkopolskę. To dla nas zupełnie nowy obszar i wielki sukces, ponieważ konkurs na zarządzanie funduszem wygraliśmy z instytucjami, które prężnie działają na tym terenie od lat. Duże znaczenie miało tu doświadczenie naszych analityków finansowych, którzy przygotowywali wniosek konkursowy – mówi Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.
W ramach Funduszy Pożyczkowego RPO „JEREMIE Wielkopolska” przedsiębiorcy mogą pozyskać nawet 1 000 000 zł oprocentowane na 0%. Na spłatę mają 5 lat, przy czym mogą skorzystać z 6 miesięcznego okresu karencji. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego nie pobiera opłat i prowizji za udzielenie pożyczki oraz pomaga przy wypełnieniu wniosku.
Inicjatywa skierowana jest do przedsiębiorstw rozpoczynających lub prowadzących działalność gospodarczą, mających siedzibę lub funkcjonujących na terenie województwa wielkopolskiego. Program ma za zadanie wesprzeć rozwój MŚP poprzez poprawę dostępu do zewnętrznych źródeł finansowania.
Gmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt pn. „Nadanie nowych funkcji gospodarczych i społecznych niezagospodarowanym terenom pogórniczym poprzez budowę Letniego Parku Wodnego w Uzdrowisku Jedlina-Zdrój” współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Kontraktu Programowego. Umowa o dofinansowanie została podpisana 10.10.2024 roku.
czytaj więcejGmina Głuszyca oraz miasto Rokytnice v Orlických horách wspólnie realizują projekt „Nowoczesne technologie w militarnych podziemiach na pograniczu polsko-czeskim”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do upamiętnienia historii podziemi na terenie Gór Sowich z czasów II wojny światowej.
czytaj więcejŚwidnica uzyskała dotację w ramach konkursu grantowego na realizację projektu „Cyberbezpieczny Urząd Miejski w Świdnicy”.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., pragnie serdecznie zaprosić na bezpłatne szkolenia pn: "Wstęp do cyberbezpieczeństwa, podpis elektroniczny i cyfrowe usługi zaufania".
Celem szkolenia jest nauka lepszej oceny zagrożeń i stanu własnych zabezpieczeń, wprowadzenie zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz zrozumienie podstawowych kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem w przedsiębiorstwie. Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w firmie lub organizacji to także minimalizacja ryzyka wycieku poufnych danych czy uszkodzenia systemów informatycznych, co bezpośrednio przekłada się na reputację firmy i jej wizerunek.
Termin szkolenia: 26.11.2024 (wtorek) godz. 09:00 - 16:00
Miejsce szkolenia: Inkubator Przedsiębiorczości ARLEG - Legnica, Plac Wolności 4
Prezydent Miasta Świdnicy wraz z Przedstawicielem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie „Fundusze europejskie na założenie działalności gospodarczej w ramach budżetu na lata 2021-2027”.
czytaj więcej