Uklepana ziemia, trawa i chwasty – ale już niedługo na łące powstanie plac rekreacyjny dla mieszkańców wsi Miroszowice. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności, która wzięła sprawy w swoje ręce i pozyskała unijne środki finansowe. Mieszkańcy rozpoczęli od rejestracji stowarzyszenia „Bocianie Gniazdo”. Organizacja aplikowała o środki, mające pomóc im w realizacji inwestycji. Rozwiązanie znaleźli w działaniu „Współpraca międzysektorowa – projekt na rzecz odpowiedzialnego biznesu”. Dzięki funduszowi małych grantów pozyskali pieniądze na budowę placu rekreacyjnego. - Pojawił się projekt społecznie odpowiedzialnego biznesu i skorzystaliśmy z tej okazji. Pieniądze wykorzystamy do zagospodarowania terenu.
Powstanie tutaj altanka, miejsce na ognisko oraz ławeczki - wymienia Barbara Skórzewska ze stowarzyszenia „Bocianie Gniazdo” – Mamy również nadzieję, że wspomoże nas gmina i uda się wybudować również plac zabaw dla naszych dzieci. Miroszowice to mała wieś siedliskowa. Mieszkańcy tej miejscowości mają jedynie świetlicę, która pełni rolę integracyjną i kulturotwórczą. Parędziesiąt osób postanowiła zatem wziąć sprawy w swoje ręce. Grupa nie czekała, aż ktoś zrobi to za nich. - Świat zmienia się „od dołu”, to społeczeństwo najlepiej rozumie swoje potrzeby. Wiemy co należy zmienić i poprawić, by żyło się lepiej i przyjemniej. Myślę, że każdy powinien pójść tym torem - przyznaje Barbara Skórzewska, mieszkanka wsi Miroszowice. Teren rekreacyjny, który powstanie już wkrótce to dopiero początek. Aktywni mieszkańcy zamierzają walczyć między innymi o remonty dróg i budowę kolejnych oraz rozwijanie infrastruktury wsi.
źródło: 30minut
Gmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt pn. „Nadanie nowych funkcji gospodarczych i społecznych niezagospodarowanym terenom pogórniczym poprzez budowę Letniego Parku Wodnego w Uzdrowisku Jedlina-Zdrój” współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Kontraktu Programowego. Umowa o dofinansowanie została podpisana 10.10.2024 roku.
czytaj więcejGmina Głuszyca oraz miasto Rokytnice v Orlických horách wspólnie realizują projekt „Nowoczesne technologie w militarnych podziemiach na pograniczu polsko-czeskim”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do upamiętnienia historii podziemi na terenie Gór Sowich z czasów II wojny światowej.
czytaj więcejŚwidnica uzyskała dotację w ramach konkursu grantowego na realizację projektu „Cyberbezpieczny Urząd Miejski w Świdnicy”.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., pragnie serdecznie zaprosić na bezpłatne szkolenia pn: "Wstęp do cyberbezpieczeństwa, podpis elektroniczny i cyfrowe usługi zaufania".
Celem szkolenia jest nauka lepszej oceny zagrożeń i stanu własnych zabezpieczeń, wprowadzenie zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz zrozumienie podstawowych kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem w przedsiębiorstwie. Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w firmie lub organizacji to także minimalizacja ryzyka wycieku poufnych danych czy uszkodzenia systemów informatycznych, co bezpośrednio przekłada się na reputację firmy i jej wizerunek.
Termin szkolenia: 26.11.2024 (wtorek) godz. 09:00 - 16:00
Miejsce szkolenia: Inkubator Przedsiębiorczości ARLEG - Legnica, Plac Wolności 4
Prezydent Miasta Świdnicy wraz z Przedstawicielem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie „Fundusze europejskie na założenie działalności gospodarczej w ramach budżetu na lata 2021-2027”.
czytaj więcej