Witamy na naszym serwisie!

Fundusze unijne, dotacje z UE, środki unijne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Spawacz – dobry fach
2012-01-03 09:58

Uczyli się ponad 160 godzin. Dzięki udziałowi w projekcie „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II”, realizowanym przez Dolnośląskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu, trzydzieści osób zdobyło certyfikaty uprawniające do wykonywania zawodu spawacza. Projekt unijny skierowany był do uczniów wałbrzyskich szkół zawodowych. W dwóch edycjach kursu spawalniczego wzięło udział po 15 uczniów, którzy kształcą się w Zespole Szkół nr 5 w Wałbrzychu oraz Zespole Szkół Ceramicznych ze Szczawna – Zdroju. Młodzież uczestniczyła w ponad 160 godzinach zajęć, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów spawalnictwa. - Nie jest to łatwe zajęcie, dlatego że wymaga skupienia i precyzji. Jeżeli ktoś jest jednak cierpliwy, to możnasię tego nauczyć. – opowiada Mariusz Kukulski z Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu.


Uczestnicy kursu liczą, że zdobyte umiejętności zaprocentują w przyszłej karierze zawodowej. Uprawnienia potwierdzone państwowym egzaminem i certyfikatem poszerzą z kolei ich atrakcyjność na rynku pracy. - Myślę, że łatwiej mi będzie teraz znaleźć zatrudnienie w charakterze spawacza. Nawet jeżeli nie uda się w Polsce, to może powiedzie się za granicą. - mówi Dawid Werner z Zespołu Szkół Ceramicznych w Szczawnie Zdroju. - Młodzież na koniec kursu zdaje egzamin, certyfikowany przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach. Daje im on uprawnienia, do spawania elektrodą otuloną, które są waż-ne bezterminowo - tłumaczy Piotr Krzywda, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu - Warunkiem ich podtrzymania, jest jednak konieczność certyfikowania co dwa lata – dodaje. W placówce, w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II”, odbywał się również kurs uprawniający do obsługi wózków widłowych. W ramach działania finansowanego z Unii Europejskiej w całym województwie przeprowadzono prawie 150 podobnych kursów, z których skorzystało blisko 4000 młodych osób.

źródło: 30minut



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: