Uczyli się ponad 160 godzin. Dzięki udziałowi w projekcie „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II”, realizowanym przez Dolnośląskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu, trzydzieści osób zdobyło certyfikaty uprawniające do wykonywania zawodu spawacza. Projekt unijny skierowany był do uczniów wałbrzyskich szkół zawodowych. W dwóch edycjach kursu spawalniczego wzięło udział po 15 uczniów, którzy kształcą się w Zespole Szkół nr 5 w Wałbrzychu oraz Zespole Szkół Ceramicznych ze Szczawna – Zdroju. Młodzież uczestniczyła w ponad 160 godzinach zajęć, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów spawalnictwa. - Nie jest to łatwe zajęcie, dlatego że wymaga skupienia i precyzji. Jeżeli ktoś jest jednak cierpliwy, to możnasię tego nauczyć. – opowiada Mariusz Kukulski z Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu.
Uczestnicy kursu liczą, że zdobyte umiejętności zaprocentują w przyszłej karierze zawodowej. Uprawnienia potwierdzone państwowym egzaminem i certyfikatem poszerzą z kolei ich atrakcyjność na rynku pracy. - Myślę, że łatwiej mi będzie teraz znaleźć zatrudnienie w charakterze spawacza. Nawet jeżeli nie uda się w Polsce, to może powiedzie się za granicą. - mówi Dawid Werner z Zespołu Szkół Ceramicznych w Szczawnie Zdroju. - Młodzież na koniec kursu zdaje egzamin, certyfikowany przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach. Daje im on uprawnienia, do spawania elektrodą otuloną, które są waż-ne bezterminowo - tłumaczy Piotr Krzywda, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu - Warunkiem ich podtrzymania, jest jednak konieczność certyfikowania co dwa lata – dodaje. W placówce, w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II”, odbywał się również kurs uprawniający do obsługi wózków widłowych. W ramach działania finansowanego z Unii Europejskiej w całym województwie przeprowadzono prawie 150 podobnych kursów, z których skorzystało blisko 4000 młodych osób.
źródło: 30minut
W imieniu Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej oraz Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności zapraszamy do udziału w Zachodnim Forum Gospodarczym 2024: Przez nowoczesne technologie do stabilnej gospodarki, które odbędzie się 17 października 2024 r. (czwartek) w Hotelu Grape Town w Zielonej Górze.
To duże i prestiżowe wydarzenie, które od kilkunastu lat stanowi promocję gospodarczą naszego regionu, a swoim zasięgiem obejmuje również przedsiębiorców i związki regionalne z sąsiednich województw. Celem Forum jest dyskusja, wymiana poglądów, poznanie najnowszych trendów gospodarczych, zidentyfikowanie szans i zagrożeń rozwoju przedsiębiorstw funkcjonujących w zachodniej Polsce. Temat przewodni tegorocznej edycji to: Zachodnie Forum Gospodarcze 2024 - Przez nowoczesne technologie do stabilnej gospodarki. W tym roku skupimy się na ważnym temacie, szeroko pojętych nowoczesnych technologiach, które w dzisiejszych czasach są jednym z filarów stabilnej gospodarki. Podczas Forum poruszymy aktualne trendy w zakresie rozwoju technologicznego, przyszłości transportu ciężkiego czy sztucznej inteligencji. Potencjał lubuskich firm w tym obszarze jest znaczący, a cały rozwój sektora nowoczesnych technologii intensywnie przyspiesza i staje się kluczowym elementem biznesu przyszłości.
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Legnicy przy współpracy z Dolnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego zapraszają na webinarium "Dotacje na usługi rozwojowe, kursy, szkolenia, podnoszenie kwalifikacji przez dolnośląskie firmy". Spotkanie informacyjne on-line dotyczy możliwości uzyskania wsparcia finansowego na usługi rozwojowe m.in. kursy, szkolenia, nabywanie, potwierdzenie kwalifikacji przez dolnośląskie firmy.
Jak się zapisać: Aby wziąć udział w webinarium, należy zgłosić swoje uczestnictwo na adres: Aleksandra.Kukula@dolnyslask.pl Po zgłoszeniu się otrzymacie Państwo indywidualny link do spotkania. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w webinarium jest bezpłatny. W razie problemów technicznych, prosimy o kontakt z organizatorem.
Do udziału zapraszamy: dolnośląskich przedsiębiorców, zainteresowanych uzyskaniem wsparcia na rozwój firmy.
Spotkanie odbędzie się: 22.10.2024 (wtorek), w godzinach 10.00-11.20 poprzez platformę on-line Zoom.
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. M. Kopernika w Boguszowie – Gorcach została jednym z laureatów kolejnej edycji programu „Wzmocnij swoje otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A grantowi w wysokości 24 tys. złotych w naszej szkole zrealizujemy projekt edukacyjny „ Alternatywne źródła energii – korzystne dla środowiska i oszczędne dla portfela” skierowany do uczniów naszej szkoły oraz lokalnej społeczności.
czytaj więcejPodsumowaliśmy I edycję programu Ciepłe Mieszkanie. Dzięki niemu właściciele lokali mieszkalnych w Kamiennej Górze mogą się ubiegać o dofinansowanie inwestycji związanych z wymianą źródeł ciepła i termomodernizacją.
czytaj więcejZapraszamy na bezpłatne webinarium Funduszu Regionu Wałbrzyskiego: Środki finansowe dla rozwoju Ekonomii Społecznej.
Do usłyszenia we wtorek 18 czerwca 2024 r. o godz. 12:00.
Udział w webinarium nie wymaga instalowania żadnych programów.
Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy mieć urządzenie wyposażone w kamerę i głośnik. Osoby łączące się przez telefon komórkowy w celu zapewnienia bezproblemowego przebiegu wydarzenia powinny wkleić link do pokoju przez przeglądarkę Google Chrome.