O tym, że dzięki funduszom europejskim możliwa jest realizacja znaczących inwestycji nie trzeba nikogo przekonywać. Wiele gmin dzięki środkom pomocowym zrealizowało inwestycje przerastające ich budżety. Szczawno-Zdrój również pozyskało wiele środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. We Wrocławiu konferencja poświęcona podsumowaniu osiągnięć Regionalnego Programu Operacyjnego na Dolnym Śląsku i rozstrzygnięciu konkursu „Dolnośląski Lider RPO”. Gmina Szczawno-Zdrój znalazła się w pierwszej dziesiątce zadań nominowanych do nagrody, spośród 150 zgłoszeń jednostek samorządu terytorialnego, instytucji, przedsiębiorstw oraz stowarzyszeń. Uznanie Komisji konkursowej zdobył projekt „Budowa traktu spacerowego na szlaku Hochbergó w ciągu ul. Wojska Polskiego wraz z modernizacją małej infrastruktury przestrzeni publicznej”. Wysoka ocena projektu gminy została przyznana za konsekwencję w działaniu i stworzenie spójnego terytorialnie systemu komunikacji pieszej w centrum miasta.
źródło: 30minut
Gmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt pn. „Nadanie nowych funkcji gospodarczych i społecznych niezagospodarowanym terenom pogórniczym poprzez budowę Letniego Parku Wodnego w Uzdrowisku Jedlina-Zdrój” współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Kontraktu Programowego. Umowa o dofinansowanie została podpisana 10.10.2024 roku.
czytaj więcejGmina Głuszyca oraz miasto Rokytnice v Orlických horách wspólnie realizują projekt „Nowoczesne technologie w militarnych podziemiach na pograniczu polsko-czeskim”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do upamiętnienia historii podziemi na terenie Gór Sowich z czasów II wojny światowej.
czytaj więcejŚwidnica uzyskała dotację w ramach konkursu grantowego na realizację projektu „Cyberbezpieczny Urząd Miejski w Świdnicy”.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., pragnie serdecznie zaprosić na bezpłatne szkolenia pn: "Wstęp do cyberbezpieczeństwa, podpis elektroniczny i cyfrowe usługi zaufania".
Celem szkolenia jest nauka lepszej oceny zagrożeń i stanu własnych zabezpieczeń, wprowadzenie zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz zrozumienie podstawowych kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem w przedsiębiorstwie. Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w firmie lub organizacji to także minimalizacja ryzyka wycieku poufnych danych czy uszkodzenia systemów informatycznych, co bezpośrednio przekłada się na reputację firmy i jej wizerunek.
Termin szkolenia: 26.11.2024 (wtorek) godz. 09:00 - 16:00
Miejsce szkolenia: Inkubator Przedsiębiorczości ARLEG - Legnica, Plac Wolności 4
Prezydent Miasta Świdnicy wraz z Przedstawicielem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie „Fundusze europejskie na założenie działalności gospodarczej w ramach budżetu na lata 2021-2027”.
czytaj więcej