Komitet Europejski w Wałbrzychu oraz Polska Fundacja im. Roberta Schumana realizują projekt w ramach konkursu dotacji organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.
Celem projektu jest pokazanie młodym ludziom oraz społeczności Wałbrzycha, że fundusze europejskie są dostępne także w ich regionie, przyczyniając się w wymierny i konkretny sposób do rozwoju ich najbliższego otoczenia.
1. Zadaniem uczestników GRY będzie "zbadanie" jakie są najważniejsze problemy w regionie oraz w jaki sposób można przyczynić się do ich rozwiązania, wykorzystując fundusze europejskie.
2. Uczestnicy (ok. 80 osób) zostaną podzieleni na grupy tematyczne monitorujące konkretne dziedziny jak transport, turystyka, pomoc społeczna czy edukacja.
3. Wykorzystując różne dynamiczne formy działania w terenie zdiagnozują najważniejsze potrzeby regionu swojego najbliższego otoczenia. Według wcześniej otrzymanych instrukcji rozdzielą między sobą poszczególne role i zadania.
4. Wcielając się w rolę ekspertów od funduszy europejskich poznają zasady przygotowania raportu zawierającego analizę i diagnozę najważniejszych potrzeb i problemów.
5. Po zakończeniu "badań" każda z grup przedstawi propozycje na co najlepiej byłoby przeznaczyć dostępne fundusze europejskie - ich propozycje zostaną skomentowane przez fachowców w zakresie funduszy i polityki regionalnej.
6. Wszystkie grupy, podczas całej gry miejskiej, będą pracowały pod okiem trenerów delegowanych przez Polską Fundację im. Roberta Schumana.
W projekcie biorą udział uczniowie wraz z opiekunami z: Gimnazjum nr 1, 2, 3, 5 i 6 oraz z 2 i 3 Liceum (w Wałbrzychu), a także z Zespołu Szkół w Szczawnie - Zdroju.
Podsumowaniem projektu na zakończenie gry miejskiej, będzie mini-festyn, którego szczegółowy program dopasowany zostanie do pomysłów i inwencji młodzieży. Opierać się on będzie na materiałach zebranych podczas przygotowywania i realizacji gry miejskiej (prezentacje multimedialne, filmy, wystawy zdjęć, konkursy).
"WyGRAj fundusze europejskie", to projekt nowatorski o szczególnych walorach edukacyjnych.
Termin GRY i podsumowania - 25 i 26 lutego .
W ramach projektu ogłaszamy konkurs fotograficzny dla młodzieży (do 26 lat) na zdjęcie prezentujące w ciekawy sposób efekty dotychczasowego wykorzystania funduszy europejskich w najbliższym regionie. Prace zostaną wystawione i nagrodzone podczas podsumowania - 26 lutego.
UWAGA !!!
KONKURS FOTOGRAFICZNY
Komitet Europejski w Wałbrzychu, Polska Fundacja im. Roberta Schumana oraz Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego ogłaszają konkurs fotograficzny dla młodzieży do lat 26 na zdjęcie prezentujące w ciekawy sposób efekty dotychczasowego wykorzystania funduszy europejskich w Wałbrzychu i najbliższym regionie. Prace w formacie A4 należy dostarczyć do 15 lutego 2010r. do Komitetu Europejskiego Rynek 9 (Biblioteka Pod Atlantami).
Prace zostaną wystawione i nagrodzone podczas mini - festynu, który odbędzie się 26 lutego 2010r.
www.um.walbrzych.pl
Gmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt pn. „Nadanie nowych funkcji gospodarczych i społecznych niezagospodarowanym terenom pogórniczym poprzez budowę Letniego Parku Wodnego w Uzdrowisku Jedlina-Zdrój” współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Kontraktu Programowego. Umowa o dofinansowanie została podpisana 10.10.2024 roku.
czytaj więcejGmina Głuszyca oraz miasto Rokytnice v Orlických horách wspólnie realizują projekt „Nowoczesne technologie w militarnych podziemiach na pograniczu polsko-czeskim”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do upamiętnienia historii podziemi na terenie Gór Sowich z czasów II wojny światowej.
czytaj więcejŚwidnica uzyskała dotację w ramach konkursu grantowego na realizację projektu „Cyberbezpieczny Urząd Miejski w Świdnicy”.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., pragnie serdecznie zaprosić na bezpłatne szkolenia pn: "Wstęp do cyberbezpieczeństwa, podpis elektroniczny i cyfrowe usługi zaufania".
Celem szkolenia jest nauka lepszej oceny zagrożeń i stanu własnych zabezpieczeń, wprowadzenie zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz zrozumienie podstawowych kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem w przedsiębiorstwie. Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w firmie lub organizacji to także minimalizacja ryzyka wycieku poufnych danych czy uszkodzenia systemów informatycznych, co bezpośrednio przekłada się na reputację firmy i jej wizerunek.
Termin szkolenia: 26.11.2024 (wtorek) godz. 09:00 - 16:00
Miejsce szkolenia: Inkubator Przedsiębiorczości ARLEG - Legnica, Plac Wolności 4
Prezydent Miasta Świdnicy wraz z Przedstawicielem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie „Fundusze europejskie na założenie działalności gospodarczej w ramach budżetu na lata 2021-2027”.
czytaj więcej