Już 1 grudnia o godz. 8.00 rozpocznie się rejestracja wniosków o dofinansowanie inwestycji innowacyjnych planowanych przez dolnośląskie małe i średnie firmy, oraz mikroprzedsiębiorstwa istniejące dłużej niż dwa lata. To tzw. działanie 1.1.A.2 w ramach Priorytetu I RPO WD. Tydzień później, 8 grudnia, wnioski o dofinansowanie rejestrować będą mikroprzedsiębiorstwa istniejące krócej niż dwa lata, czyli ubiegające się o dotacje wspierające ich rozwój w ramach działania 1.1.E RPO WD. Ze względu na duże zainteresowanie przedsiębiorców skorzystaniem ze środków unijnych, zarząd województwa zdecydował o zwiększeniu puli pieniędzy przeznaczonej do podziału. Pierwotnie planowano, że do podziału w konkursie 1.1.A 2 będzie 26 737 967 euro. Wczoraj zapadła decyzja o zwiększeniu tego budżetu do 30 748 662,05 euro. Wnioski o dofinansowanie inwestycji o charakterze innowacyjnym przyjmowane będą do wyczerpania 2,5-krotności kwoty przeznaczonej do podziału (250% alokacji).
To oznacza, że zarejestrowanych zostanie więcej niż pierwotnie zakładano wniosków o dotacje (kiedy 1 października ogłaszano nabór wniosków zakładano, że rejestracja w 1.1.A 2 zostanie wstrzymana po wyczerpaniu 2-krotności puli do podziału). W konkursie o dotacje dla mikrofirm działających poniżej dwóch lat (1.1.E) pierwotnie przeznaczono do podziału 4 100 mln euro. Teraz zdecydowano o zwiększeniu tej kwoty do 4 715 000 euro. Za nabór wniosków o dofinansowanie, wybór projektów, podpisanie umów, nadzór nad realizacją projektów, ich rozliczenie i wypłatę środków odpowiada Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca (DIP). Na stronie: www.dip.dolnyslask. pl przedsiębiorcy znajdą szczegółowe informacje.
Źródło: (RAD) / 30minut
Gmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt pn. „Nadanie nowych funkcji gospodarczych i społecznych niezagospodarowanym terenom pogórniczym poprzez budowę Letniego Parku Wodnego w Uzdrowisku Jedlina-Zdrój” współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Kontraktu Programowego. Umowa o dofinansowanie została podpisana 10.10.2024 roku.
czytaj więcejGmina Głuszyca oraz miasto Rokytnice v Orlických horách wspólnie realizują projekt „Nowoczesne technologie w militarnych podziemiach na pograniczu polsko-czeskim”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do upamiętnienia historii podziemi na terenie Gór Sowich z czasów II wojny światowej.
czytaj więcejŚwidnica uzyskała dotację w ramach konkursu grantowego na realizację projektu „Cyberbezpieczny Urząd Miejski w Świdnicy”.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., pragnie serdecznie zaprosić na bezpłatne szkolenia pn: "Wstęp do cyberbezpieczeństwa, podpis elektroniczny i cyfrowe usługi zaufania".
Celem szkolenia jest nauka lepszej oceny zagrożeń i stanu własnych zabezpieczeń, wprowadzenie zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz zrozumienie podstawowych kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem w przedsiębiorstwie. Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w firmie lub organizacji to także minimalizacja ryzyka wycieku poufnych danych czy uszkodzenia systemów informatycznych, co bezpośrednio przekłada się na reputację firmy i jej wizerunek.
Termin szkolenia: 26.11.2024 (wtorek) godz. 09:00 - 16:00
Miejsce szkolenia: Inkubator Przedsiębiorczości ARLEG - Legnica, Plac Wolności 4
Prezydent Miasta Świdnicy wraz z Przedstawicielem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie „Fundusze europejskie na założenie działalności gospodarczej w ramach budżetu na lata 2021-2027”.
czytaj więcej