W kolejny etap rozwoju wkracza Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu. Uczelnia otrzymała ponad 6.4 mln zł unijnej dotacji na inwestycje. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę supernowoczesnej sali dydaktycznej dla studentów. Nie będzie to jedyna funkcja nowego obiektu.
- Sala audiowizualna zostanie zbudowana z myślą o uczelni, ale też z myślą o mieszkańcach Wałbrzycha. Oprócz wykładów, czy konferencji, będzie można tam organizować różnego rodzaju imprezy kulturalne – od spektakli teatralnych, przez koncerty symfoniczne po występy grup rockowych – zapowiada kanclerz Jan Zwierko.
Aby zwiększyć szanse na otrzymanie dotacji, uczelnia solidnie przygotowała się do sporządzenia wniosku: miała zabezpieczony wkład własny w wysokości ok. 2.5 mln zł, dokumentację i pozwolenie na budowę.
- Do pracy możemy przystąpić niezwłocznie. Zamierzamy już niebawem ogłosić przetarg na zatrudnienie inwestora zastępczego, który zajmie się całością zadania. Marzy nam się inauguracja roku akademickiego 2010/2011 w nowej auli – mówi kanclerz.
Uczelnia jak dotychczas nie odczuwa skutków niżu demograficznego. Liczba studentów pozostaje na wysokim poziomie ponad 3000 osób, a wkrótce może się znacząco zwiększyć.
- Zamierzamy otworzyć dwa nowe kierunki studiów: architekturę krajobrazu oraz kosmetologię – mówi rektor uczelni, prof.dr Elżbieta Lonc.
Wnioski zostały już złożone w Pastwowej Komisji Akredytacyjnej, decyzja ma być znana niebawem. Równolegle do spraw naukowych rozwiązywane są codzienne problemy bytowe, dotyczące m.in. siedmiu rodzin zamieszkałych w budynku na terenie uczelni. Sprzeczne interesy obu stron będzie musiał rozstrzygnąć sąd. Kiedy rodziny się wyprowadzą, w wyremontowanym budynku powstanie akademik.
Szela / 30minut
Gmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt pn. „Nadanie nowych funkcji gospodarczych i społecznych niezagospodarowanym terenom pogórniczym poprzez budowę Letniego Parku Wodnego w Uzdrowisku Jedlina-Zdrój” współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Kontraktu Programowego. Umowa o dofinansowanie została podpisana 10.10.2024 roku.
czytaj więcejGmina Głuszyca oraz miasto Rokytnice v Orlických horách wspólnie realizują projekt „Nowoczesne technologie w militarnych podziemiach na pograniczu polsko-czeskim”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do upamiętnienia historii podziemi na terenie Gór Sowich z czasów II wojny światowej.
czytaj więcejŚwidnica uzyskała dotację w ramach konkursu grantowego na realizację projektu „Cyberbezpieczny Urząd Miejski w Świdnicy”.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., pragnie serdecznie zaprosić na bezpłatne szkolenia pn: "Wstęp do cyberbezpieczeństwa, podpis elektroniczny i cyfrowe usługi zaufania".
Celem szkolenia jest nauka lepszej oceny zagrożeń i stanu własnych zabezpieczeń, wprowadzenie zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz zrozumienie podstawowych kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem w przedsiębiorstwie. Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w firmie lub organizacji to także minimalizacja ryzyka wycieku poufnych danych czy uszkodzenia systemów informatycznych, co bezpośrednio przekłada się na reputację firmy i jej wizerunek.
Termin szkolenia: 26.11.2024 (wtorek) godz. 09:00 - 16:00
Miejsce szkolenia: Inkubator Przedsiębiorczości ARLEG - Legnica, Plac Wolności 4
Prezydent Miasta Świdnicy wraz z Przedstawicielem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie „Fundusze europejskie na założenie działalności gospodarczej w ramach budżetu na lata 2021-2027”.
czytaj więcej