Dopłaty unijne dla małych firm - Jolanta Cianciara zachęca małe firmy do korzystania z unijnych dotacji. Październik może się stać przełomowym miesiącem dla wielu małych i średnich przedsiębiorców na Dolnym Śląsku. Dla nich właśnie już w pierwszej dekadzie zostaną ogłoszone konkursy na unijne dotacje. Gra będzie się toczyć o ponad 30 milionów euro. - To jest szansa, która może się już nie powtórzyć – zachęca Jolanta Cianciara z Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. Jest to jednostka województwa dolnośląskiego, która czuwa nad wykorzystaniem funduszy z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pierwszy termin, przypadający 1 października powinien zainteresować firmy działające dłużej, niż dwa lata. Będzie można uzyskać dopłatę na inwestycje innowacyjne, powodujące zasadnicze zmiany procesu produkcyjnego albo wprowadzenie na rynek zupełnie nowych towarów lub usług. Unia przeznacza na ten cel 26 mln euro.
Kolejna dotacja, to szansa dla mikroprzedsiębiorstw, działających krócej, niż dwa lata. Dofinansowanie powinno być przeznaczone na rozwój firmy, czyli rozbudowę, unowocześnienie lub rozszerzenie zakresu działalności gospodarczej. Kwota dopłat, to ponad 4 mln euro. Od momentu ogłoszenia konkursów zainteresowani będą mieli 60 dni na złożenie wniosków o dotacje. Fizycznie będą one przyjmowane 1 i 8 grudnia tego roku. Kto otrzyma dotację, będzie wiadomo po około 50-ciu dniach. Tyle czasu będzie miała na werdykt Komisja Oceny Projektów. Szczegółowe warunki przystąpienia do konkursu są zamieszczone na stronie internetowej www.dip.dolnyslask. pl. Dodatkowo wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w szkoleniu na temat przygotowywania wniosków. Jednodniowy kurs organizuje DIP wspólnie z Dolnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego w Wałbrzychu. Wystarczy się zgłosić 3 października o 9.45 w DARR przy ul. Wysockiego 10.
Źródło: (Szela) / 30minut
Gmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt pn. „Nadanie nowych funkcji gospodarczych i społecznych niezagospodarowanym terenom pogórniczym poprzez budowę Letniego Parku Wodnego w Uzdrowisku Jedlina-Zdrój” współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Kontraktu Programowego. Umowa o dofinansowanie została podpisana 10.10.2024 roku.
czytaj więcejGmina Głuszyca oraz miasto Rokytnice v Orlických horách wspólnie realizują projekt „Nowoczesne technologie w militarnych podziemiach na pograniczu polsko-czeskim”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do upamiętnienia historii podziemi na terenie Gór Sowich z czasów II wojny światowej.
czytaj więcejŚwidnica uzyskała dotację w ramach konkursu grantowego na realizację projektu „Cyberbezpieczny Urząd Miejski w Świdnicy”.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., pragnie serdecznie zaprosić na bezpłatne szkolenia pn: "Wstęp do cyberbezpieczeństwa, podpis elektroniczny i cyfrowe usługi zaufania".
Celem szkolenia jest nauka lepszej oceny zagrożeń i stanu własnych zabezpieczeń, wprowadzenie zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz zrozumienie podstawowych kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem w przedsiębiorstwie. Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w firmie lub organizacji to także minimalizacja ryzyka wycieku poufnych danych czy uszkodzenia systemów informatycznych, co bezpośrednio przekłada się na reputację firmy i jej wizerunek.
Termin szkolenia: 26.11.2024 (wtorek) godz. 09:00 - 16:00
Miejsce szkolenia: Inkubator Przedsiębiorczości ARLEG - Legnica, Plac Wolności 4
Prezydent Miasta Świdnicy wraz z Przedstawicielem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie „Fundusze europejskie na założenie działalności gospodarczej w ramach budżetu na lata 2021-2027”.
czytaj więcej