20 października w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu odbyło się spotkanie szkoleniowo-warsztatowe Liderów Społecznych Stowarzyszenia LGD "Szlakiem Granitu".
Spotkanie otworzyła sekretarz gminy Strzegom Sabina Cebula, a jako pierwszy głos zabrał prezes Stowarzyszenia LGD "Szlakiem Granitu" Piotr Łabędzki, który opisał najważniejsze kwestie związane z działaniem Lokalnej Grupy Działania "Szlakiem Granitu" i zachęcił do aktywnego uczestnictwa w pracach nad opracowywaniem Lokalnej Strategii Rozwoju.
Następnie Andrzej Ferens z Instytutu Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego przedstawił podstawowe zagadnienia z dziedziny Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 oraz opowiedział o doświadczeniach innych Lokalnych Grup Działania działających na terenie Dolnego Śląska.
Ważną częścią spotkania były warsztaty. Zadaniem uczestników podzielonych na sześć grup roboczych, było opracowanie planu dwudniowej wycieczki krajoznawczej z elementami kulturalnymi. Prace w grupach miały za zadanie dostarczyć informacji na temat gminy od strony "ciekawostek" kulturalnych, kulinarnych, a także informacji turystycznych o miejscach, które warto odwiedzić i dlaczego.
Tak przeprowadzone zajęcia dostarczą informacji do opracowania analizy SWOT, ponieważ pomogły warsztatowiczom we wskazaniu silnych i słabych strony gminy, przedstawiały szanse rozwoju oraz określały zagrożenia, które mogłyby towarzyszyć przy realizacji poszczególnych zadań.
Warto również dodać, że podczas spotkania jego uczestnicy otrzymali dwie ankiety. Pierwsza z nich dotyczyła oceny gminy przez mieszkańców, druga natomiast możliwości dofinansowania w ramach "Małych Projektów". Zadaniem uczestników było przedstawienie swoich pomysłów na pozyskanie środków pochodzących z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Cieszy fakt, że w spotkaniu aktywnie udział wzięli sołtysi, przedstawiciele Rad Sołeckich, przedsiębiorstw i organizacji pozarządowych, bo przecież to od ich zaangażowania zależeć będzie, w dużej mierze, sukces działania LGD "Szlakiem Granitu".
Źródło: strzegom.pl
Gmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt pn. „Nadanie nowych funkcji gospodarczych i społecznych niezagospodarowanym terenom pogórniczym poprzez budowę Letniego Parku Wodnego w Uzdrowisku Jedlina-Zdrój” współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Kontraktu Programowego. Umowa o dofinansowanie została podpisana 10.10.2024 roku.
czytaj więcejGmina Głuszyca oraz miasto Rokytnice v Orlických horách wspólnie realizują projekt „Nowoczesne technologie w militarnych podziemiach na pograniczu polsko-czeskim”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do upamiętnienia historii podziemi na terenie Gór Sowich z czasów II wojny światowej.
czytaj więcejŚwidnica uzyskała dotację w ramach konkursu grantowego na realizację projektu „Cyberbezpieczny Urząd Miejski w Świdnicy”.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., pragnie serdecznie zaprosić na bezpłatne szkolenia pn: "Wstęp do cyberbezpieczeństwa, podpis elektroniczny i cyfrowe usługi zaufania".
Celem szkolenia jest nauka lepszej oceny zagrożeń i stanu własnych zabezpieczeń, wprowadzenie zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz zrozumienie podstawowych kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem w przedsiębiorstwie. Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w firmie lub organizacji to także minimalizacja ryzyka wycieku poufnych danych czy uszkodzenia systemów informatycznych, co bezpośrednio przekłada się na reputację firmy i jej wizerunek.
Termin szkolenia: 26.11.2024 (wtorek) godz. 09:00 - 16:00
Miejsce szkolenia: Inkubator Przedsiębiorczości ARLEG - Legnica, Plac Wolności 4
Prezydent Miasta Świdnicy wraz z Przedstawicielem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie „Fundusze europejskie na założenie działalności gospodarczej w ramach budżetu na lata 2021-2027”.
czytaj więcej