W październiku wystartują dofinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny szkolenia z języka angielskiego. Szkolenia te są realizowane przez Spółkę Partnerską Tłumaczy Przysięgłych Fior i Partnerzy w ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Mają one za zadanie wspierać rozwój kwalifikacji zawodowych i doradztwa dla mikro i małych przedsiębiorstw z branży hotelarskiej i gastronomicznej.
Obecnie realizujemy dwa typy szkoleń językowych, których głównym celem jest zwiększenie zdolności do obsługi EURO 2012 firm z branży gastronomicznej i hotelarskiej województwa dolnośląskiego przez szkolenia z zakresu komunikacji biznesowej w języku angielskim. Szkolenia przeznaczone są dla osób pragnących poznać lub poszerzyć znajomość języka angielskiego w komunikacji ogólnej i branżowej
Projekty szkoleń ukierunkowane są na intensywną i praktyczną naukę języka mówionego i skupia się na dwóch umiejętnościach językowych : słuchania i mówienia, przy czym istotną rolą pełni rozumienie przekazów i ich konstruowanie bez podawania szczegółów konstrukcji językowej. Taka metodologia jest uznanym nowoczesnym sposobem kształcenia praktycznej znajomości języka dla dorosłych.
Forma szkoleń odpowiada na potrzeby znajomości komunikacji biznesowej pozwalającej na skuteczne porozumiewanie się, uwzględniając również różnice kulturowe mogące sprawiać trudności w odczuwaniu i rozumieniu pojęć. W trakcie lekcji nie używa się języka polskiego. Poza tradycyjną nauką języka, poruszane będą tematy związane m.in. z:
1. wystąpieniem z użytkowaniem PowerPointa ( nie tylko umiejętności językowe, ale prezentacja siebie i tematu prezentacji)
2. mową ciała – komunikacją niewerbalną podczas prezentacji i wystąpień
3. zwrotami grzecznościowymi używanymi w kontaktach osobistych, listach, mailach
4. tematyką biznesową
5. budowaniem trwałych kontaktów biznesowych.
Projekt stacjonarny „EURO 2012 – Szkolenia z języka angielskiego dla firm z branży hotelarskiej i gastronomicznej” zaplanowany jest w następujących miastach województwa dolnośląskiego (lista miejscowości może oczywiście ulec zmianie w zależności od zapotrzebowania uczestników szkoleń).
DZIERŻONIÓW, JELENIA GÓRA, KROŚNICE, LEGNICA, OŁAWA, POLKOWICE, SOBÓTKA, ŚWIDNICA, TRZEBNICA, WAŁBRZYCH, WROCŁAW
Każda edycja szkolenia zawiera 12 modułów, trawa 96 godzin i realizowana jest poprzez zajęcia trwające 2 razy w tygodniu po 2 godziny w ciągu 24 tygodni. Więcej na ten temat na stronie dotyczącej projektu http://euro.quest.biz.pl
Natomiast projekt weekendowy „Intensywne szkolenia języka angielskiego dla pracowników firm branży hotelarskiej i gastronomicznej przygotowujących kadry do obsługi EURO 2012” realizowany jest poprzez intensywne 3 dniowe zajęcia w ośrodkach wypoczynkowych w czasie 28 godzin maksymalnej aktywności językowej. Zajęcia odbywają się w grupie 6 osób, która szkolona jest w systemie „rotujących trójek” uczestników i trenerów. Każdy uczestnik w jednej chwili pracuje z dedykowanym trenerem.
Fundamentalną kwestią, tych bardzo krótkich szkoleń, jest:
1. oderwanie uczestników od środowiska, w którym mieszkają i pracują,
2. zgromadzenie ich w jednym miejscu, bez możliwości przerwania kursu,
3. całkowite wyeliminowanie języka polskiego przez cały okres kursu,
4. wykreowanie środowiska, które będzie odpowiadało sytuacjom wziętym z życia,
5. zajęcia jeden-na-jeden na zmianę z poszczególnymi trenerami.
Więcej na temat tego projektu na stronie internetowej http://i-euro.quest.biz.pl/
Do uczestnictwa w obu formach szkolenia zapraszamy:
1. Mikro i Małe przedsiębiorstwa z branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej (kwalifikacja w oparciu o PKD firmy- sekcja H PKD2004 lub sekcja I PKD2007) mających siedzibę lub oddział na terenie Dolnego Śląska.
2. Uczestnikami szkoleń mogą być pracownicy ww. firm, w tym pracujący na podstawie umowy cywilno-prawnej, posiadający wykształcenie co najwyżej średnie (do stopnia licencjatu).
Jednym z podstawowych celów tych projektów jest promowanie równości szans kobiet i mężczyzn. Dlatego do uczestnictwa w projektach szczególnie zapraszamy kobiety, dla których zarezerwowano 60% miejsc.
Dla osób w wieku 45+ stworzona jest możliwość uczestnictwa (bezpłatnego) w dodatkowych zajęciach wstępnych umożliwiających zapoznanie się ze specyfiką testów TOEIC i szkoleń.
Koszt udziału w szkoleniach jest dofinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny. Wysokość dofinansowania i wynosi 80% całkowitego kosztu kursu.
Uczestnicy szkoleń otrzymują autorskie podręczniki szkoleniowe zawierające materiał szkoleniowy i ćwiczenia. Po zakończeniu kursu każdy z uczestników projektu otrzyma dyplom ukończenia szkolenia. Szkolenie kończy się testem TOEIC umożliwiającym weryfikację poziomu znajomości języka angielskiego w międzynarodowej skali EUROPASS.
Po zakończeniu szkolenia uczestnicy 2 razy w miesiącu otrzymywać będą zaproszenie do skorzystania z dodatkowych e-lekcji bez żadnych dodatkowych kosztów.
Szkolenia prowadzone są przez wykwalifikowanych lektorów języka angielskiego.
źródło: um.walbrzych.pl
Podsumowaliśmy I edycję programu Ciepłe Mieszkanie. Dzięki niemu właściciele lokali mieszkalnych w Kamiennej Górze mogą się ubiegać o dofinansowanie inwestycji związanych z wymianą źródeł ciepła i termomodernizacją.
czytaj więcejZapraszamy na bezpłatne webinarium Funduszu Regionu Wałbrzyskiego: Środki finansowe dla rozwoju Ekonomii Społecznej.
Do usłyszenia we wtorek 18 czerwca 2024 r. o godz. 12:00.
Udział w webinarium nie wymaga instalowania żadnych programów.
Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy mieć urządzenie wyposażone w kamerę i głośnik. Osoby łączące się przez telefon komórkowy w celu zapewnienia bezproblemowego przebiegu wydarzenia powinny wkleić link do pokoju przez przeglądarkę Google Chrome.
Agencja Rozwoju Regionalnego "ARLEG" S.A. z przyjemnością zaprasza na spotkanie pn. "Projekty dla rozwoju edukacji dorosłych!", poświęconą tematyce związanej z możliwościami uzyskania wsparcia finansowego, zarówno dla Przedsiębiorców jak i ich pracowników, ale i wszystkich osób dorosłych, zainteresowanych podnoszeniem swoich kompetencji, kwalifikacji i umiejętności.
Termin: 23.05.2024r. (czwartek), godz. 14:00
Miejsce: Inkubator Przedsiębiorczości w Legnicy plac Wolności 4, Sala konferencyjna w budynku C.
Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie otwartej "Razem dla demokracji. Czy Unia Europejska wspiera młodych na rynku pracy?", która odbędzie się 3 czerwca 2024r. (poniedziałek) o godz. 9:30 w Centrum na Przedmieściu we Wrocławiu (ul. Prądzyńskiego 39A).
Debata będzie okazją do rozmowy z ekspertami na temat sytuacji młodych ludzi na rynku pracy w Polsce oraz możliwościach ich wsparcia - Twój głos ma znaczenie!
Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy zaprasza do udziału w Międzynarodowych Targach Pracy ,,With Eures to Europe!", które odbędą się 16 maja (czwartek) we Wrocławiu w godz. 10:00-15:00. Wstęp bezpłatny.
czytaj więcej