Krążący nad Dzikowcem śmigłowiec był zwiastunem kolejnego etapu budowy wyciągu kanapowego na szczycie tej góry. Do końca tego roku Boguszów-Gorce będzie mieć znakomitą bazę dla narciarzy i turystów. - To jest pierwszy krok ku uatrakcyjnieniu naszego miasta pod względem turystycznym - powiedział Marian Nogaś, burmistrz Boguszowa-Gorc, dokręcając śruby przy pierwszym słupie, który będzie dźwigał boguszowską kolejkę kanapową na szczyt Dzikowca. Potem, przez kilka godzin, nad Dzikowcem krążył śmigłowiec, który ustawiał kolejne słupy. Budowa wyciągu kanapowego na Dzikowiec to początek szeregu inwestycji w tej części Boguszowa-Gorc.
- Planujemy pozyskać środki z Unii Europejskiej na rozwinięcie całego zaplecza, które będzie składało się z drogi dojazdowej, parkingu i budynku obsługi. Budowa wyciągu jest realizowana ze środków własnych naszej gminy, więc będziemy chcieli ją potraktować jako nasz wkład, który jest wymagany przy pozyskiwaniu unijnych dotacji – zaznacza burmistrz Marian Nogaś. Miasto od kilku lat rozbudowuje swoją bazę sportowo - rekreacyjną. A wyciąg kanapowy na Dzikowiec ma być całoroczną atrakcją dla mieszkańców Boguszowa-Gorc, Wałbrzycha oraz turystów.
- Nasze miasto leży zdecydowanie bliżej Wrocławia i Świdnicy niż karkonoskie czy kłodzkie kurorty. Zimą u nas są dobre warunki do uprawiania narciarstwa, chyba że zima płata figle i nie sypie śniegiem. Jeśli jednak są niskie temperatury, to stok może być sztucznie naśnieżany. Ale ten wyciąg to także atrakcja dla turystów, którzy lubią górskie wędrówki. Wiosną, latem i jesienią nasze szlaki turystyczne i rowerowe dostarczą wielu doznań. Wspaniała przyroda i krajobrazy to doskonały sposób na aktywny wypoczynek niedaleko domu - przekonuje gospodarz miasta. Kolejka kanapowa na szczyt Dzikowca ma być gotowa do użytku już pod koniec tego roku.
Źródło: (RAD) / 30minut
Gmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt pn. „Nadanie nowych funkcji gospodarczych i społecznych niezagospodarowanym terenom pogórniczym poprzez budowę Letniego Parku Wodnego w Uzdrowisku Jedlina-Zdrój” współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Kontraktu Programowego. Umowa o dofinansowanie została podpisana 10.10.2024 roku.
czytaj więcejGmina Głuszyca oraz miasto Rokytnice v Orlických horách wspólnie realizują projekt „Nowoczesne technologie w militarnych podziemiach na pograniczu polsko-czeskim”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do upamiętnienia historii podziemi na terenie Gór Sowich z czasów II wojny światowej.
czytaj więcejŚwidnica uzyskała dotację w ramach konkursu grantowego na realizację projektu „Cyberbezpieczny Urząd Miejski w Świdnicy”.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., pragnie serdecznie zaprosić na bezpłatne szkolenia pn: "Wstęp do cyberbezpieczeństwa, podpis elektroniczny i cyfrowe usługi zaufania".
Celem szkolenia jest nauka lepszej oceny zagrożeń i stanu własnych zabezpieczeń, wprowadzenie zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz zrozumienie podstawowych kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem w przedsiębiorstwie. Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w firmie lub organizacji to także minimalizacja ryzyka wycieku poufnych danych czy uszkodzenia systemów informatycznych, co bezpośrednio przekłada się na reputację firmy i jej wizerunek.
Termin szkolenia: 26.11.2024 (wtorek) godz. 09:00 - 16:00
Miejsce szkolenia: Inkubator Przedsiębiorczości ARLEG - Legnica, Plac Wolności 4
Prezydent Miasta Świdnicy wraz z Przedstawicielem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie „Fundusze europejskie na założenie działalności gospodarczej w ramach budżetu na lata 2021-2027”.
czytaj więcej