6 kwietnia 2009r o godzinie 9.00 odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne z mieszkańcami gminy Stare Bogaczowice dotyczące realizacji projektu "Ekomuzeum Wokół Trójgarbu”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz gminy, zainteresowani mieszkańcy oraz dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach.
Głównym tematem spotkania była prezentacja założeń projektu oraz zaproszenie wszystkich mieszkańców Starych Bogaczowic do wspólnej pracy nad tworzeniem produktu ekoturystycznego „Ekomuzeum Wokół Trójgarbu. Zgodnie z harmonogramem projektu, już w okresie od 27 do 29 kwietnia br. odbędzie się wizyta studyjna w Niemczech (Schwarzwald), podczas której uczestnicy będą mogli podglądać – jak zachodni sąsiedzi w gminach wiejskich, zachęcają turystów do odwiedzania ich regionu. W wyjeździe studyjnym weźmie udział 3 osobowa reprezentacja władz i mieszkańców Starych Bogaczowic. Najcenniejsza zdobycz osiągnięta podczas spotkania to zainteresowanie młodzieży. Już w kwietniu rozpoczną się warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół. Przez kolejne dwa miesiące młodzi ludzie wezmą udział w wycieczkach przyrodniczych i będą tworzyli w swojej szkole salę ekomuzealną. Fundacja doposaży szkołę w zestaw komputerowy wraz z oprogramowaniem, aparat cyfrowy oraz gabloty i szafę do prezentacji i przechowywania eksponatów. Kolejne działania to spotkania w sołectwach i zachęcanie mieszkańców poszczególnych wsi do wspólnego tworzenia oferty turystycznej „Ekomuzeum Wokół Trójgarbu”. W spotkaniu wziął również udział przedstawiciel Koła Łowieckiego, który zwrócił szczególną uwagę na ochronę żyjącej zwierzyny na obszarze Trójgarbu. Szczególna uwaga podczas prac projektowych będzie położona na nienaruszanie naturalnych zasób masywu górskiego. Być może następnym krokiem działań projektowych będzie objęcie ochroną krajobrazową całego masywu Trójgarbu.
Źródło: fee.hm.pl
Gmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt pn. „Nadanie nowych funkcji gospodarczych i społecznych niezagospodarowanym terenom pogórniczym poprzez budowę Letniego Parku Wodnego w Uzdrowisku Jedlina-Zdrój” współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Kontraktu Programowego. Umowa o dofinansowanie została podpisana 10.10.2024 roku.
czytaj więcejGmina Głuszyca oraz miasto Rokytnice v Orlických horách wspólnie realizują projekt „Nowoczesne technologie w militarnych podziemiach na pograniczu polsko-czeskim”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do upamiętnienia historii podziemi na terenie Gór Sowich z czasów II wojny światowej.
czytaj więcejŚwidnica uzyskała dotację w ramach konkursu grantowego na realizację projektu „Cyberbezpieczny Urząd Miejski w Świdnicy”.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., pragnie serdecznie zaprosić na bezpłatne szkolenia pn: "Wstęp do cyberbezpieczeństwa, podpis elektroniczny i cyfrowe usługi zaufania".
Celem szkolenia jest nauka lepszej oceny zagrożeń i stanu własnych zabezpieczeń, wprowadzenie zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz zrozumienie podstawowych kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem w przedsiębiorstwie. Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w firmie lub organizacji to także minimalizacja ryzyka wycieku poufnych danych czy uszkodzenia systemów informatycznych, co bezpośrednio przekłada się na reputację firmy i jej wizerunek.
Termin szkolenia: 26.11.2024 (wtorek) godz. 09:00 - 16:00
Miejsce szkolenia: Inkubator Przedsiębiorczości ARLEG - Legnica, Plac Wolności 4
Prezydent Miasta Świdnicy wraz z Przedstawicielem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie „Fundusze europejskie na założenie działalności gospodarczej w ramach budżetu na lata 2021-2027”.
czytaj więcej