Blisko 13 milionów złotych pozyskała Bielawa w 2009 roku ze środków zewnętrznych. Jest to o 9 milionów złotych więcej niż udało się zdobyć w poprzednim roku.
Inwestycje drogowe Najwięcej pieniędzy miasto zdobyło na inwestycje drogowe. Ponad 3 miliony złotych Bielawa otrzymała na przebudowę tzw. starej części obwodnicy, czyli ulicy gen. Władysława Sikorskiego. Inwestycja zostanie zrealizowana w 2010 roku. Także kwotę w wysokości 3 milionów złotych Bielawa otrzymała na budowę pierwszej drogi wewnątrz nowej części obwodnicy. Połączy ona Aleję Jana Pawła II z ulicą Wojska Polskiego. Z kolei blisko milion złotych pozyskano na budowę drogi łączącej obwodnicę z ulicą Wojska Polskiego. Natomiast oddany przed kilkoma dniami do użytkowania łącznik ulic Parkowej i Wojska Polskiego został dofinansowany w kwocie 300 tysięcy złotych. Powyższe inwestycje nie tylko poprawią komfort poruszania się po bielawskich drogach, ale podniosą również atrakcyjność miasta pod względem gospodarczym.
Modernizacje i remonty Prawie 2 miliony złotych miasto pozyskało na remont koryta potoku Bielawica. Dzięki funduszom zewnętrznym oraz pieniądzom z budżetu miasta, udało się zmodernizować odcinek o długości 1500 metrów. Około 1,5 miliona złotych Bielawa zdobyła na remonty w placówkach oświatowych. Pieniądze umożliwiły między innymi wykonanie remontów dachów, wymianę okien, przystosowanie budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także przeprowadzenie remontów bieżących. Działania edukacyjne Największym projektem edukacyjnym, na który miasto pozyskało środki unijne w 2009 roku, jest program o nazwie Wesołe Przedszkole. Unia dofinansowała go w kwocie 700 tysięcy złotych. Projekt zakłada utworzenie dodatkowych oddziałów przedszkolnych, a także wprowadzenie nowych form zajęć dla dzieci. Program realizowany jest w każdym przedszkolu w Bielawie. Oprócz przedszkolaków zajęcia dodatkowe mają także gimnazjaliści. Miasto zdobyło bowiem fundusze w wysokości ponad 300 tysięcy złotych na zajęcia edukacyjne dla uczniów bielawskich gimnazjów.
www.bielawa.pl
Gmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt pn. „Nadanie nowych funkcji gospodarczych i społecznych niezagospodarowanym terenom pogórniczym poprzez budowę Letniego Parku Wodnego w Uzdrowisku Jedlina-Zdrój” współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Kontraktu Programowego. Umowa o dofinansowanie została podpisana 10.10.2024 roku.
czytaj więcejGmina Głuszyca oraz miasto Rokytnice v Orlických horách wspólnie realizują projekt „Nowoczesne technologie w militarnych podziemiach na pograniczu polsko-czeskim”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do upamiętnienia historii podziemi na terenie Gór Sowich z czasów II wojny światowej.
czytaj więcejŚwidnica uzyskała dotację w ramach konkursu grantowego na realizację projektu „Cyberbezpieczny Urząd Miejski w Świdnicy”.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., pragnie serdecznie zaprosić na bezpłatne szkolenia pn: "Wstęp do cyberbezpieczeństwa, podpis elektroniczny i cyfrowe usługi zaufania".
Celem szkolenia jest nauka lepszej oceny zagrożeń i stanu własnych zabezpieczeń, wprowadzenie zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz zrozumienie podstawowych kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem w przedsiębiorstwie. Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w firmie lub organizacji to także minimalizacja ryzyka wycieku poufnych danych czy uszkodzenia systemów informatycznych, co bezpośrednio przekłada się na reputację firmy i jej wizerunek.
Termin szkolenia: 26.11.2024 (wtorek) godz. 09:00 - 16:00
Miejsce szkolenia: Inkubator Przedsiębiorczości ARLEG - Legnica, Plac Wolności 4
Prezydent Miasta Świdnicy wraz z Przedstawicielem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie „Fundusze europejskie na założenie działalności gospodarczej w ramach budżetu na lata 2021-2027”.
czytaj więcej