Gmina Wałbrzych uzyskała dofinansowanie do projektu "Montaż elektronicznego systemu przeciwpożarowego w celu zapewnienia bezpieczeństwa turystów w ponadregionalnym obiekcie dziedzictwa kulturowego Zamek Książ w Wałbrzychu" ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego (Priorytet: 6. Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego i kulturowego Dolnego Śląska (Turystyka i kultura), Działanie: 6.5 Działania wspierające infrastrukturę turystyczna i kulturowa). Całkowita wartość zadania to kwota 1 213 512,39 zł, dofinansowanie z RPO - 797 603,79 zł. Projekt realizowany będzie od kwietnia do września 2010 roku.
Montaż elektronicznego systemu przeciwpożarowego stanowi kolejny etap prac inwestycyjnych na terenie kompleksu pałacowo-parkowego zamek Książ, których celem jest stworzenie podstaw do dynamicznego rozwoju ponadlokalnego centrum usług okołobiznesowych oraz turystycznych (m.in. centrum kongresowo - konferencyjnego). Gmina Wałbrzych w ramach prac inwestycyjnych przeprowadziła w latach 2005-2006 kompleksową renowację części budynków zamkowych i przyległego parku. Wymienione inwestycje, a także kontynuacja i poszerzanie dotychczasowych działań związanych z kompleksem (konferencje, spotkania gospodarcze, międzynarodowe imprezy sportowe i kulturalne) w sposób zdecydowany wpłyną na wzrost ruchu turystycznego i sprawią, że pozycja zamku Książ łącznie z najbliższym otoczeniem jako ośrodka rozwoju gospodarczego zostanie wzmocniona. Stworzone zostaną również warunki do skuteczniejszego wykorzystywania zamku będącego obiektem dziedzictwa kulturowego w celu poszerzenia oferty turystyczno - biznesowej Dolnego Śląska.
Przedmiotem inwestycji jest montaż elektronicznego systemu przeciwpożarowego w zamku Książ w Wałbrzychu, na który składa się m.in.:
* Wyposażenie całego budynku zamku włącznie z poziomem IV, V pietra, wieżą i strychami w instalacje sygnalizacji pożaru połączoną z obiektem PSP w Wałbrzychu;
* Wyposażenie zamku na kondygnacjach użytkowych w dźwiękowy system ostrzegawczy DSO;
* Wyposażenie wszystkich dróg ewakuacyjnych obiektu w części użytkowej w oświetlenie ewakuacyjne,
* Montaż systemu kamer na wszystkich ciągach komunikacyjnych, w tym na IV i V piętrze zamku.
Wykonanie w całym budynku instalacji sygnalizacji pożaru zapewni wczesne wykrycie pożaru, a Dźwiękowy System Ostrzegawczy szybko poinformuje pracowników i osoby przebywające w obiekcie o zagrożeniu. System monitoringu - kamer oraz służba dozoru obiektu przez cała dobę będzie nadzorować stan i bezpieczeństwo obiektu.
Gmina Wałbrzych w ramach dodatkowych prac nie objętych projektem wyposaży obiekt w hydranty wewnętrzne. W razie potrzeby gaszenia powstałego pożaru będzie można przy ich pomocy podjąć skuteczne działania gaśnicze.
www.um.walbrzych.pl
Gmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt pn. „Nadanie nowych funkcji gospodarczych i społecznych niezagospodarowanym terenom pogórniczym poprzez budowę Letniego Parku Wodnego w Uzdrowisku Jedlina-Zdrój” współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Kontraktu Programowego. Umowa o dofinansowanie została podpisana 10.10.2024 roku.
czytaj więcejGmina Głuszyca oraz miasto Rokytnice v Orlických horách wspólnie realizują projekt „Nowoczesne technologie w militarnych podziemiach na pograniczu polsko-czeskim”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do upamiętnienia historii podziemi na terenie Gór Sowich z czasów II wojny światowej.
czytaj więcejŚwidnica uzyskała dotację w ramach konkursu grantowego na realizację projektu „Cyberbezpieczny Urząd Miejski w Świdnicy”.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., pragnie serdecznie zaprosić na bezpłatne szkolenia pn: "Wstęp do cyberbezpieczeństwa, podpis elektroniczny i cyfrowe usługi zaufania".
Celem szkolenia jest nauka lepszej oceny zagrożeń i stanu własnych zabezpieczeń, wprowadzenie zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz zrozumienie podstawowych kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem w przedsiębiorstwie. Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w firmie lub organizacji to także minimalizacja ryzyka wycieku poufnych danych czy uszkodzenia systemów informatycznych, co bezpośrednio przekłada się na reputację firmy i jej wizerunek.
Termin szkolenia: 26.11.2024 (wtorek) godz. 09:00 - 16:00
Miejsce szkolenia: Inkubator Przedsiębiorczości ARLEG - Legnica, Plac Wolności 4
Prezydent Miasta Świdnicy wraz z Przedstawicielem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie „Fundusze europejskie na założenie działalności gospodarczej w ramach budżetu na lata 2021-2027”.
czytaj więcej