Do końca września na głównych wlotach do Szczawna-Zdroju tj. na ul. Solickiej, Łączyńskiego i Ułanów Nadwiślańskich pojawi się pod tablicami z nazwą miejscowości informacja „miasto monitorowane”. To konsekwencja wieloletnich działań władz miasta związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom i gościom.
System monitoringu wizyjnego funkcjonuje już w Szczawnie-Zdroju od grudnia 2007 r. i jest systematycznie modernizowany oraz powiększany o kolejne punkty. Obecnie kamery zamontowane są m.in. w pobliżu placu zabaw na ul. Słowackiego, w rejonie głównego deptaka, w pobliżu budynków użyteczności publicznej, rond, obiektów sanatoryjnych, w rejonie cmentarza komunalnego i innych punktach newralgicznych miasta.
W celu poszerzenia systemu, Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, który został rozpatrzony pozytywnie. Konsekwencją, po zakończeniu procedur przetargowych, będzie montaż 33 kamer w całym mieście, które zlokalizowane zostaną m.in. w obszarze wędrówek pieszych oraz w miejscach atrakcyjnych turystycznie. Modernizacja obejmuje nie tylko rozbudowę systemu monitoringu miejskiego lecz również wyposażenie centrum monitorowania znajdującego się w budynku Urzędu Miejskiego.Kamery zostały również zamontowane w budynku Urzędu Miejskiego, który zostanie także zaopatrzony w tablicę „obiekt monitorowany”. Realizacja przedsięwzięcia polegającego na stworzeniu nowoczesnego elektronicznego systemu monitorującego ma na celu stworzenie bezpiecznego miejsca zamieszkania i ograniczenie zjawisk przestępczości.
źródło: regionalnatv.pl
Gmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt pn. „Nadanie nowych funkcji gospodarczych i społecznych niezagospodarowanym terenom pogórniczym poprzez budowę Letniego Parku Wodnego w Uzdrowisku Jedlina-Zdrój” współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Kontraktu Programowego. Umowa o dofinansowanie została podpisana 10.10.2024 roku.
czytaj więcejGmina Głuszyca oraz miasto Rokytnice v Orlických horách wspólnie realizują projekt „Nowoczesne technologie w militarnych podziemiach na pograniczu polsko-czeskim”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do upamiętnienia historii podziemi na terenie Gór Sowich z czasów II wojny światowej.
czytaj więcejŚwidnica uzyskała dotację w ramach konkursu grantowego na realizację projektu „Cyberbezpieczny Urząd Miejski w Świdnicy”.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., pragnie serdecznie zaprosić na bezpłatne szkolenia pn: "Wstęp do cyberbezpieczeństwa, podpis elektroniczny i cyfrowe usługi zaufania".
Celem szkolenia jest nauka lepszej oceny zagrożeń i stanu własnych zabezpieczeń, wprowadzenie zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz zrozumienie podstawowych kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem w przedsiębiorstwie. Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w firmie lub organizacji to także minimalizacja ryzyka wycieku poufnych danych czy uszkodzenia systemów informatycznych, co bezpośrednio przekłada się na reputację firmy i jej wizerunek.
Termin szkolenia: 26.11.2024 (wtorek) godz. 09:00 - 16:00
Miejsce szkolenia: Inkubator Przedsiębiorczości ARLEG - Legnica, Plac Wolności 4
Prezydent Miasta Świdnicy wraz z Przedstawicielem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie „Fundusze europejskie na założenie działalności gospodarczej w ramach budżetu na lata 2021-2027”.
czytaj więcej