„Nauka to wyzwanie, mamy dla Was rozwiązanie” to nazwa projektu edukacyjnego, na realizację którego Dzierżoniów zdobył 700 tys. To kolejne duże dofinansowanie, jakie miasto pozyskało na rozwój dzierżoniowskiej oświaty. W ramach projektu ułatwiającego wyrównywanie szans młodzieży szkolnej przez dwa lata prowadzone będą zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze dla uczniów mających problemy z matematyką, językiem obcym, fizyką czy chemią. Ważnym elementem programu są także specjalne warsztaty i porady pedagogiczno-psychologiczne. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, podczas specjalnie przygotowanych i dostosowanych do wieku ćwiczeń nauczą się jak dokonywać ważnych wyborów, jak radzić sobie ze stresem, agresją i naciskami otoczenia. W programie weźmie udział 500 uczniów, którzy bezpłatnie otrzymają specjalne książki i materiały dydaktyczne. Korzyść odniosą także dzierżoniowskie placówki, wzbogacając się m.in. o plansze dydaktyczne, zestawy pomocy dydaktycznych do budowy brył matematycznych i modele chemiczne. Przypominamy, że w tym roku Dzierżoniów pozyskał już 7 milionów z Unii Europejskiej na realizację programu „Każdy może zostać Omnibusem” umożliwiającego rozwój zainteresowań i wzbogacającego ofertę oraz wyposażenie szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Projekt „Nauka to wyzwanie, mamy dla Was rozwiązanie” jest w 100% finansowany ze środków Unii Europejskiej. Dzierżoniów zrealizuje zadanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
www.dzierzoniow.pl
Gmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt pn. „Nadanie nowych funkcji gospodarczych i społecznych niezagospodarowanym terenom pogórniczym poprzez budowę Letniego Parku Wodnego w Uzdrowisku Jedlina-Zdrój” współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Kontraktu Programowego. Umowa o dofinansowanie została podpisana 10.10.2024 roku.
czytaj więcejGmina Głuszyca oraz miasto Rokytnice v Orlických horách wspólnie realizują projekt „Nowoczesne technologie w militarnych podziemiach na pograniczu polsko-czeskim”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do upamiętnienia historii podziemi na terenie Gór Sowich z czasów II wojny światowej.
czytaj więcejŚwidnica uzyskała dotację w ramach konkursu grantowego na realizację projektu „Cyberbezpieczny Urząd Miejski w Świdnicy”.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., pragnie serdecznie zaprosić na bezpłatne szkolenia pn: "Wstęp do cyberbezpieczeństwa, podpis elektroniczny i cyfrowe usługi zaufania".
Celem szkolenia jest nauka lepszej oceny zagrożeń i stanu własnych zabezpieczeń, wprowadzenie zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz zrozumienie podstawowych kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem w przedsiębiorstwie. Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w firmie lub organizacji to także minimalizacja ryzyka wycieku poufnych danych czy uszkodzenia systemów informatycznych, co bezpośrednio przekłada się na reputację firmy i jej wizerunek.
Termin szkolenia: 26.11.2024 (wtorek) godz. 09:00 - 16:00
Miejsce szkolenia: Inkubator Przedsiębiorczości ARLEG - Legnica, Plac Wolności 4
Prezydent Miasta Świdnicy wraz z Przedstawicielem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie „Fundusze europejskie na założenie działalności gospodarczej w ramach budżetu na lata 2021-2027”.
czytaj więcej