Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne inwestuje w nowy tabor. Wkrótce na ulicach Wałbrzycha pojawi się bus do przewozu osób niepełnosprawnych, a pod koniec tego roku sześć nowych autobusów. Mimo ciągłej konkurencji z prywatnymi przewoźnikami, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Wałbrzychu rozwija się. Wkrótce zostanie oddana do użytku nowoczesna hala lakiernicza, w której będzie można malować autobusy. – Na ten cel uzyskaliśmy dofinansowanie w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego w wysokości 6,3 mln. złotych – przypomina Ireneusz Zarzecki, prezes MPK. – Jesteśmy już po rozmowach z fabrykami autobusów, które są zainteresowane współpracą z nami. Poza tym rozbudowujemy naszą stację tankowania gazu ziemnego CNG. Niedługo będziemy mieli 33 autobusy przystosowane do jazdy na tym paliwie, co nie tylko korzystnie wpłynie na środowisko. W skali roku da nam to oszczędności w wysokości około miliona złotych.
Poza tym stopniowo rośnie zainteresowanie tym paliwem innych odbiorców. Tym bardziej, że gaz ziemny do samochodów nie będzie objęty akcyzą do 2013 roku – podkreśla prezes Zarzecki. MPK systematycznie odmładza swój tabor. Za kilka dni na ulicach Wałbrzycha ma pojawić się bus w pełni przystosowany do przewożenia osób niepełnosprawnych. – Jednorazowo będzie mogło nim podróżować 10 osób siedzących w wygodnych fotelach oraz 3 osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Pojazd ten jest wyposażony w specjalna windę oraz klimatyzację i ogrzewanie. Ponadto do 20 grudnia powinniśmy otrzymać sześć nowych autobusów. Będą to wozy niskopodłogowe o długości 12 metrów. W ten sposób przystępujemy powoli do wymiany wyeksploatowanych Neoplanów,do których wałbrzyszanie zdążyli się przyzwyczaić. Niedługo ogłosimy również przetarg na zakup trzech niskopodłogowych autobusów przegubowych. Te pojazdy powinny do nas dotrzeć przed przyszłorocznymi świętami wielkanocnymi – prognozuje Ireneusz Zarzecki.
Źródło: (RAD) / 30minut
Gmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt pn. „Nadanie nowych funkcji gospodarczych i społecznych niezagospodarowanym terenom pogórniczym poprzez budowę Letniego Parku Wodnego w Uzdrowisku Jedlina-Zdrój” współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Kontraktu Programowego. Umowa o dofinansowanie została podpisana 10.10.2024 roku.
czytaj więcejGmina Głuszyca oraz miasto Rokytnice v Orlických horách wspólnie realizują projekt „Nowoczesne technologie w militarnych podziemiach na pograniczu polsko-czeskim”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do upamiętnienia historii podziemi na terenie Gór Sowich z czasów II wojny światowej.
czytaj więcejŚwidnica uzyskała dotację w ramach konkursu grantowego na realizację projektu „Cyberbezpieczny Urząd Miejski w Świdnicy”.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., pragnie serdecznie zaprosić na bezpłatne szkolenia pn: "Wstęp do cyberbezpieczeństwa, podpis elektroniczny i cyfrowe usługi zaufania".
Celem szkolenia jest nauka lepszej oceny zagrożeń i stanu własnych zabezpieczeń, wprowadzenie zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz zrozumienie podstawowych kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem w przedsiębiorstwie. Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w firmie lub organizacji to także minimalizacja ryzyka wycieku poufnych danych czy uszkodzenia systemów informatycznych, co bezpośrednio przekłada się na reputację firmy i jej wizerunek.
Termin szkolenia: 26.11.2024 (wtorek) godz. 09:00 - 16:00
Miejsce szkolenia: Inkubator Przedsiębiorczości ARLEG - Legnica, Plac Wolności 4
Prezydent Miasta Świdnicy wraz z Przedstawicielem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie „Fundusze europejskie na założenie działalności gospodarczej w ramach budżetu na lata 2021-2027”.
czytaj więcej